131 YILLIK DEV; ALMAN VORWERK HALILARI

Scale Living Modüler halıları tasarımı dünyaca ünlü tasarımcı "Hadi Teherani" tarafından yapılmıştır.Vorwerk 1883 yılından bu yana halı üretmektedir. Eskiden küçük bir fabrika iken küresel ölçekte faaliyette olan bir kuruluş haline gelmiştir. İncelik , yaratıcılık ve zeka yer döşemesinin ana temasıdır ve bunlar özel ve ticari sektör için yüksek kaliteli halı üreten Vorwerk’i önde gelen uluslararası tedarikçilerinden biri yapmıştır.

Belirleyici faktörlerden biri : Tasarım .Tasarım biçim, işlev ve renktir. Ama bu sadece bu değil;  Tasarım aynı zamanda malzeme ve yapıdır. Sahip olunan bir çok koleksiyon dışında, talep doğrultusunda tasarım ve üretim yapılmaktadır. Vorwerk düzenli koleksiyonları ve uluslararası üne sahip mimar, tasarımcı ve sanatçılarla işbirliği içinde ortaya çıkan özel dizaynları sergiler. Vorwerk de şirket çapında herhangi karar verilmeden önce , öncelik; ekolojik olarak sorumlu mu? , ekolojiye duyarlı bir hareket mi? sorusuna cevap verilir. Yenilik, kalite ve ekolojik ile sosyal dengenin kombinasyonu tüm faaliyetlerinin temelini oluşturur.

"Eko denge" Vorwerk in üretim ve tasarımında gözettiği başlıca etmendir. Bu eko denge yıllardır sahip olunan know-how ile üretim için malzeme üretim ve seçiminde de bulunmaktadır. Vorwerk Halı en yüksek uluslararası standartları, düşük emisyonlu ve kaynak tasarrufu teknolojileri ve tüm ürün oluşturma sürecinde yöntemleri –örnek olarak, tam otomatik boya dozajlama ve karışım istasyonu, soğuk boyama metodu- karşılar.Fakat üretim sadece bu sürdürülebilirlik talebini karşılamaz, ürünler de bu talebi karşılamalı.

Vorwerk kullandığı TEXtiles teknolojisi ile Bitüm ve PVC madde kullanımından kaçınması buna bir örnektir. TÜV Nord (Kuzey Alman teknik sertifikasyon derneği) Vorwerk e ”Astım ve Alerjiden muzdarip olanlar için uygundur” lisansı vermiştir ve DAAB (Alman Alerji ve Astım Derneği) Vorwerk halıları tavsiye etmektedir. Vorwerk uluslararası denetim kurulları tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Ayrıca;  Vorwerk Halıları ABD de “Green Label Plus” ile belgelendirilmiştir.

VORWERK ÜRETİMİ BAZI HALILAR :

 

Matteo Thun halı tasarımıZaha Hadid halı tasarımı Mimmo Palladino halı tasarımı Jeff Koons halı tasarımı Scale Living BLOOM Modüler Halı tasarımı

Yerdenevar.comYerdenevar.com .
Yazan :
Yerdenevar.com .

Halınızı modüler yaptık, tasarımı size bıraktık.Yorum yapın

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!