HALI ÜZERİNDE SANAT; TOBİAS HANTMANN...

Tobias Hantmann tarafından Vorwerk halıları üzerine yapılan resimler.
Sanatçı Tobias Hartmann tarafından velur halı üzerinde halının havlarının taranması ile gerçekleştirdiği sergisi 30 Mayıs-27 Temmuz tarihleri arasında Oldenburger Kunstverein de sergilendi. Sanatçı sergide, halının zemin kaplamasından çok daha fazlası olduğunu gösteriyor.

Almanya-Kempten 'li sanatçı çok büyük boyutta velur ve tek renk halılar üzerine yaptığı detayları resimleri, halının üzerindeki ipliklerin (hav) yukarı yada aşağı yönde taranması ile gerçekleştirmiştir. Sergide kullanılan halılar Vorwerk tarafından dokunmuş ve bu proje için en uygun olan Lyrica serisi kullanılmıştır. Dikdörtgen olarak kullanılan halılar duvarlara bir resim gibi asılmış ve ışık ve renkler ile göz alıcı bir form oluşturmuştur. Sonuç olarak Hantmann tamamen yeni bir uygulama ile günlük hayatın en önemli parçası olan halıyı, yüksek detaylı sahneleri resmederek sergilemiştir.

Tobias Hantmann 1976 da Kempten, Almanyada dünyaya geldi ve Kunstakademie-Düsseldorf ta ve Hochschule der Künste - Berlin de, plastik sanatlardaki yüksek eğitimini tamamladı. Sanatçı hala Düsseldorf ve Köln de yaşamakta ve çalışmaktadır. En önemli işlerinden bazıları; yemek tencerelerinin ters çevrilmesi, boyanması ile çekilmiş fotoğraflar ve gerçek hallerinin sergilendiği "One opaque layer each" sergisi ve ayrıca "The Iris Pistil" sergisidir. Hantmann halı üzerinde çalışmalarına 2006 yılında başlamıştır.

SERGİDEN ÇALIŞMALAR :

 

Tobias Hantmann, halı üzerine resim sergisi Tobias Hantmann, halı üzerine resim sergisi Tobias Hantmann, halı üzerine resim sergisi Tobias Hantmann, halı üzerine resim sergisi Tobias Hantmann, halı üzerine resim sergisi Tobias Hantmann, halı üzerine resim sergisi Tobias Hantmann, halı üzerine resim sergisi Tobias Hantmann, halı üzerine resim sergisi

Yerdenevar.com

 


Yerdenevar.com .
Yazan :
Yerdenevar.com .

Halınızı modüler yaptık, tasarımı size bıraktık.Yorum yapın

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!