HALI VE ALERJİ ÜZERİNE

Yerdenevar.com modüler halılarının astım ve alerjik kişiler için faydalı etkisi.Ortam havasında bulunan yüksek yoğunluktaki çok küçük toz partikülleri, alerjik reaksiyonları tetikleyen sağlık sorunlarına yol açar. Alerjiden muzdarip kişiler ve bilinçli tüketiciler bu partiküllerin yol açtığı sıkıntıları en asgari düzeyde tutmak için uygun ürün kullanırlar. Kullanılacak yer kaplamasının harika tasarımı, evinizin dekorasyonu ile uyumu yada çocuğunuzun odası için alacağınız halının rengi kadar sağlıklı olması da çok önemlidir.
 
GUI tarafından test edildi
  2006 yılında üreticiler kapalı ortamdaki havada bulunan bu partiküllerin yoğunluğunun düşürülmesi için çalışmaya başladılar. Vorwerk, halı ve zemin kaplaması endüstrisinde ürünlerini Alman uluslararası bağımsız test laboratuarı GUI 'ye (Çevre ve İç Analitik Derneği) gönderip test ettiren ilk firmadır. Bu testler sonucunda görülmüştür ki; Vorwerk halıları "ortam havasındaki zararlı toz partiküllerinin toplamasındaki yüksek kapasitesi ile havadaki bu partiküllerin çok önemli derecede azaltılmasında etkilidir. Öyleki Vorwerk halılarının kullanıldığı ortam havasında bulunan zararlı partiküller sert zemine (parke, mermer, fayans vb.) göre %50 'den fazla oranda azalmıştır.”

 

Yerdenevar.com 'un rengarenk ve tasarım modüler halıları

Vorwerk halıları ile zararlı partiküllerden kurtulun
Alman astım ve alerji derneği ve GUI ortam havasında bulunan zararlı toz partiküllerinin azaltılması için birlikte çalışmaktadır. 100 'ü aşkın evde yapılan testler sonucunda; pürüzsüz yer kaplaması (parke, pvc, mermer, seramik, beton vb...) kullanılan ortamlarda ölçülen zararlı toz partikülleri oranı 1 metreküpte 62.9 µg 'dır. Bu oran dış havada bulunan zararlı partiküller için izin verilen maksimum yasal sınırın üzerinde bir değerdir, dış havada izin verilen değer yılın maksimum 35 günü için 50 µg dir. Diğer bir açıdan, halı kullanılan kapalı ortamlardaki havada bulunan partikül miktarı 30.4 µg olarak ölçülmüştür, bu oran parke ve diğer sert zemin kaplamalarının yarısından daha azdır. İnsanların hayatlarını %90 oranında kapalı ortamlarda geçirdiğini düşünürsek, bu partiküllere ne kadar dikkat edilmesi gerektiği bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

 

Yerdenevar.com 'un rengarenk ve tasarım modüler halıları 

 


Yerdenevar.com .
Yazan :
Yerdenevar.com .

Halınızı modüler yaptık, tasarımı size bıraktık.Yorum yapın

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!